Start

Szkoła

Aktualności

Odwiedziło nas


od 15.02.2008
List Intencyjny PDF Drukuj Email

Opowiedz mi swoją przeszłość,
a powiem ci, jaka będzie twoja
przyszłość. (Konfucjusz)


Drodzy Absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim!

Przeszłość rzeczywiście może mieć istotny wpływ na nasze obecne - a także przyszłe - życie. By to stwierdzić, niepotrzebna jest zresztą mądrość cytowanego wyżej Konfucjusza; wystarczy sięgnąć do skarbnicy przysłów ludowych - bo czym skorupka za młodu nasiąknie...
Ile z owej młodości przypadło na naukę w Zespole Szkół? Trzy, cztery, pięć lat... To całkiem sporo. A później - pożegnanie ze świadectwem w dłoni; ostatnie spojrzenie - na ludzi i na szkolne mury, wśród których tak mile upływał czas; może łezka w oku?
Pierwszy krok w dorosłość... I już?
Niekoniecznie. Przy naszej Szkole powstaje właśnie Stowarzyszenie Absolwentów mające skupiać tych, którzy w sposób szczególny czują się z Nią związani, którzy chcieliby nadal uczestniczyć w Jej życiu, mieć wpływ na to, co się w Niej dzieje. Ludzi świadomych faktu, że żadna szkoła nie może istnieć bez tradycji i dumnych z tego, iż tę tradycję mogą i będą współtworzyć.
Swoją działalnością chcemy udowodnić jedno: nie jesteśmy ludźmi znikąd. Nasza przeszłość - to przeszłość chwalebna, bo związana z miejscem nie tylko gwarantującym solidne wykształcenie i przygotowanie zawodowe, ale także przyjaznym i ciepłym, takim, do którego wraca się w dobrych wspomnieniach. Z naszym Zespołem Szkół.
Zapraszamy do współpracy wszystkich, dla których - podobnie jak dla nas - liczy się nie tylko przyszłość, ale i przeszłość; wszystkich, którzy chcieliby się znaleźć w gronie ludzi wyjątkowych - w gronie członków Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim!

 
zsp@zsp-grodzisk.net