2014-04-08 II Międzyszkolny Konkurs Poezji Śpiewanej - rozstrzygnięty

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

GW 20140414 00sII Międzyszkolny Konkurs Poezji Śpiewanej ,,Ocalić od zapomnienia” organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wlkp. rozstrzygnięty.
We wtorek 8 kwietnia 2014r. w Sali widowiskowej C.K. Rondo odbyła się druga edycja Konkursu Poezji Śpiewanej. Zdumiewający był fakt, że do artystycznej rywalizacji zgłosiła się młodzież nie tylko z naszego powiatu. Naszym konkursem zainteresowali się młodzi artyści z Borui Kościelnej, Swarzędza i Poznania. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wystąpili w bardzo różnorodnym repertuarze, można było wysłuchać wokalnych interpretacji piosenek Anny German, Anny Jantar, Renaty Przemyk, Marka Grechuty, Michała Bajora, Grzegorza Turnaua czy Starego Dobrego Małżeństwa- i każde było mistrzowskie.

Dlatego szczególne wyrazy uznania dla jury w składzie: pan Sławomir Górny- Starosta Powiatu Grodzisk Wlkp., pani Aldona Banaszak- wicedyrektor ZSP w Grodzisku Wlkp., pan Stanisław Słowiński- Kapelmistrz Grodziskiej Orkiestry Dętej, pani Renata Kubale- dyrektor Grodziskiej Orkiestry Dętej, pan Andrzej Piaskowski- nauczyciel ZSP, prywatnie muzyk z doświadczeniem scenicznym, które zmierzyło się z arcytrudnym wyborem. Po burzliwych obradach przyznano nagrody w kategoriach:

  • wyróżnienia dla Julii Mołdrzyk z gimnazjum w Grodzisku Wlkp. oraz Jana Nowaka z gimnazjum nr. 29 w Poznaniu,
  • miejsce III dla Wiktorii Trarz z gimnazjum w Ruchocicach,
  • miejsce II dla Mariki Przymuszały z gimnazjum w Grodzisku Wlkp.,
  • miejsce I dla Zofii Kaczmarek za wykonanie piosenki pt. ,, Jaworze rodziny”  z gimnazjum w Grodzisku Wlkp.,
  • miejsce I w kategorii zespoły uzyskała grupa z ZSP w Grodzisku Wlkp. w składzie: Agnieszka Bartkowiak, Agnieszka Stachowska i Rafał Adamczak, którzy wykonali mix utworów ,, Połączenie Tolerancji i Tak wiele mam”

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy szczególnie nauczycielom, którzy przygotowali uczestników konkursu czyli: pani Dorocie Ciorga, pani Katarzynie Buda, panu Arturowi Markiewiczowi, panu Łukaszowi Maciejewskiemu .
Konkurs poezji śpiewanej, to święto dla miłośników dobrej muzyki, dlatego cieszymy się bardzo, że w naszym mieście uzdolniona artystycznie młodzież może stojąc na scenie pokazać swój talent, odwagę w rywalizacji i jeszcze dobrze się bawić przy dźwiękach muzyki dla wspomagających odbiorców.
Dziękujemy organizatorom, czyli ZSP, którzy zadbali o niezwykłą atmosferę i klimat konkursu tzn. prowadzącym Jowicie Tarce, Michałowi Poznaniakowi, Przemysławowi Borowiakowi i polonistkom pani Annie Majcherek i pani Grażynie Wiśniewskiej.
Mamy nadzieję, że konkurs na stałe wpisze się w program artystyczny Grodziska Wlkp., bowiem pan wicestarosta  Sławomir Górny i pani  dyrektor  ZSP Anna Matysiak będąc pod dużym wrażeniem scenicznych aranżacji, już zaprosili wszystkich na trzecią edycję konkursu w przyszłym roku. Czego również sobie życzymy. Urzeczona widownia.

GW 20140414 00

GW 20140414 00

GW 20140414 00