Konkurs poezji śpiewanej „Ocalić od zapomnienia”

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

MA2016030 04IV edycja Konkursu Poezji Śpiewanej „Ocalić od zapomnienia” już za nami. Laika może zaskoczyć fakt, że z roku na rok zgłoszeń jest coraz więcej. Jest to jedyny konkurs w powiecie grodziskim, który za cel postawił sobie promocję polskiej piosenki. Wydawałoby się, że młodzi odbiorcy nie mają dobrego gustu muzycznego, a to co słuchają na co dzień jest lekkie i przyjemne. Temu zdecydowanie przeczy dobór tegorocznego repertuaru. Wysoki poziom zaskoczył samych jurorów.

2 marca w Centrum Kultury Rondo, na zaproszenie organizatorów pani Anny Majcherek oraz pani Grażyny Wiśniewskiej, nauczycielek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp., już od rana słychać było gwar przygotowującej się do konkursu młodzieży. Zaproszenie przyjęli uczniowie z następujących szkół, z gimnazjów: z Grodziska Wlkp., z Wielichowa, z Granowa , z Rostarzewa, z Bukowca , z Ptaszkowa , ze Strykowa , z gimnazjum w Konojadzie oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: z Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wlkp., z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Nowym Tomyślu oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim. 

Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp. oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego. Uroczystego otwarcia dokonali: Starosta Powiatu Grodziskiego pan Sławomir Górny oraz dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, pani Anna Matysiak. Uczestników oceniało doborowe jury: wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, pani Aldona Banaszak, Kapelmistrz Grodziskiej Orkiestry Dętej, pan Stanisław Słowiński, dyrektor Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wlkp., pan Waldemar Łyczykowski oraz muzyk, wieloletni juror przeglądów chóralnych, pan Zbigniew Stasik.
Kiedy emocje związane z występami już opadły, po krótkiej przerwie regeneracyjnej, który przygotowali uczniowie kl. II B Technikum Budowlanego pod opieką pani Małgorzaty Sroki , przyszedł moment ogłoszenia wyników. Przewodniczący jury pan Waldemar Łyczykowski ogłosił zwycięzców.

W I kategorii wiekowej do lat 16, młodzież gimnazjalna, I miejsce zajęła: Urszula Frąckowiak z gimnazjum w Ptaszkowie, II miejsce: Teresa Drgas z gimnazjum w Wielichowie , III miejsce: Rafał Stachowiak z gimnazjum w Granowie. Wyróżnienia otrzymali: Maja Matuszewska, Alicja Pasiciel oraz Patrycja Pawlak z gimnazjum w Bukowcu ,Adrianna Nowaczyk z gimnazjum w Wielichowie, Zofia Kaczmarek z gimnazjum w Grodzisku Wlkp., Julia Lewandowska z gimnazjum w Rostarzewie oraz Agata Frąckowiak z gimnazjum w Wielichowie.

W II kategorii wiekowej od 16 lat, czyli młodzież ponadgimnazjalna, decyzją jury : I miejsce zajęła Martyna Kubale z Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wlkp., II miejsce: Lucyna Knop z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Nowym Tomyślu, III miejsce: Karolina Młodecka z Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wlkp. Wyróżnienie otrzymał Jakub Kaczmarek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim.

Sukces młodzieży nie byłby możliwy bez zaangażowania i pracy opiekunów uczestników. Dlatego wicedyrektor ZSP pan Andrzej Makles oraz Starosta pan Sławomir Górny podziękowali za profesjonalne przygotowanie młodzieży oraz krzewienie wrażliwości na piękno poezji śpiewanej. Dyplomy otrzymali: pan Tomasz Kasper, pani Anna Kaczmarek, pani Zuzanna Matuszczak, pani Małgorzata Jankowiak , pan Damian Popiołkiewicz, pani Jolanta Kędziora – Ratajczak, pani Katarzyna Nowak – Pierszalska, pani Monika Wielgosz, pan Dariusz Basiński oraz pan Leszek Górka. Sponsorami tegorocznych nagród byli: Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp., „ Instytut Zdrowia i Urody” – Lucyna Cecuła, „M& D Drogeria” Magdalena Lange oraz „L&W Wiśniewscy” Sklep spożywczo- przemysłowy. Niepowtarzalną scenografię konkursu stworzyła pani Halina Klimaszyk, nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Oprawę muzyczną zapewnił pan Rafał Adamczewski. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie konkursy „Ocalić od zapomnienia”.

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01

MA2016030 01