2016-02-11 Avatarek - półfinał - wyniki Konkursu Informatycznego

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

av201612 20011.02.2016r. w naszej szkole odbył się po raz drugi, a w swojej historii już po raz 6 półfinał Konkursu Informatycznego AVATAREK organizowany dla szkół gimnazjalnych m.in. miasta i powiatu poznańskiego oraz grodziskiego. O godz. 10:45 wszyscy uczestnicy zostali powitani przez Panią Dyrektor Annę Matysiak, a już 15 minut później uczniowie rozpoczęli "walkę" o udział w finale. Na tym etapie sprawdziło swoją wiedzę z zakresu "informatyki" na poziomie gimnazjalnym oraz w części wykraczającej poza podstawę programową gimnazjum 9 zespołów trzy osobowych.


Udział wzięło gimnazjum z Granowa, Jabłonny, Opalenicy, Ptaszkowa, Rakoniewic, Ruchocic, Strykowa, Wielichowa i Grodziska Wielkopolskiego. Do rozwiązania był test, podobnie jak w eliminacjach, również za pośrednictwem platformy Moodle składający się z 40 pytań na rozwiązanie którego mieli uczniowe tylko 35 minut. Okazało się, że najlepsi poradzili sobie w 26 minut uzyskując wynik 35,9 pkt. Jest to naprawdę dobry rezultat, biorąc pod uwagę stopień trudności quizu.

Zatem, najlepszy wynik uzyskało po raz drugi gimnazjum ze Strykowa. Na drugim miejscu znalazło się gimnazjum z Opalenicy. Trzecie miejsce zdobyło gimnazjum z Ptaszkowa. Pozostali zajęli "czwarte" miejsce. Statystycznie ponad 50% pkt. możliwych do uzyskania zdobyli wszyscy uczestnicy konkursu.

Na koniec, najlepsze 3 zespoły otrzymały dyplomy i nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor wspólnie z organizatorami. No cóż, teraz pozostaje nam jedynie podziękować za tak liczny udział w konkursie i życzyć zdobycia pierwszego miejsca w finale w Rokietnicy, gdzie na uczestników czekają zadania projektowe i praktyczne. (W. Lacherski)