Wyniki konkursu na "Najpiękniejszy Stół Wigilijny"

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

AM201512231Udział uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp. w konkursie na „Najpiękniejszy Stół Wigilijny”.

Aż 12 uczniów z „Różowej” zadeklarowało chęć uczestnictwa w konkursie na „Najpiękniejszy Stół Wigilijny” organizowanym w Kotowie. Młodzież bardzo ambitnie i sumiennie przygotowywała się do konkursu, rozwijając przy tym swoją kreatywność i niezliczone pokłady fantazji- oczywiście wszystko zgodnie z duchem tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Pod wpływem fachowej literatury, branżowych czasopism, książek, czy też widzianych w szkole oraz domu rodzinnym - świątecznych dekoracji, młodzież planowała wizualizacje stołów Wigilijnych. Pod okiem opiekunów powstawały ręcznie robione ozdoby, nietuzinkowe i niepowtarzalne dekoracje, a nawet „małe dzieła sztuki”.

Dziesięcioro uczniów uczęszczających do Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz 2 uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcące się w zawodzie kucharz, wzięło udział 4 grudnia 2015 roku w konkursie na

Najpiękniejszy Stół Wigilijny. Opiekę nad I grupą uczestników sprawowała P. Małgorzata Piaskowska (uczennice z klasy IIIH: Marta Chojnacka, Emilia Szwak). Pani Marzena Ankiewicz przygotowywała z uczniami 4 stoły wigilijne (I grupa- uczennice z klasy IH: Agnieszka Kubicka, Aleksandra Zimniewicz, II grupa: Hetmańska Sara i Ratajczak Sandra z IH, III grupa to uczniowie z kl. II G: Michał Bresz i Sylwia Studzińska, IV grupę stanowiły uczennice z kl. IVG: Andżelika Pietrzak i Agata Staśkowiak). P. Małgorzata Sroka przygotowywała stół z uczniami klasy IId: Martyną Jankowiak i Jagodą Bimkiewicz.
Wszystkie zaprezentowane przez uczniów i ich opiekunów, stoły prezentowały się bardzo efektownie. Każdy stół był piękny, nastrojowy, przenosił nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W dekorację każdego stołu włożono wiele serca ale i pracy. Było można dostrzec spore zaangażowanie, ale i talent uczniów szkół o profilu gastronomicznym. Zachwyt budziły nie tylko własnoręcznie pieczone pierniczki, ale i pięknie wykonana Szopka Betlejemska wraz z figurkami z ciasta piernikowego.

Największą ilość punktów i I miejsce uzyskał stół Michała Bresz i Sylwii Studzińskiej z kl. IIG, których przygotowywała P. M. Ankiewicz. Drugie miejsce zdobyły: Emilia Szwak i Marta Chojnacka z IIIH, które przygotowywała P. M. Piaskowska. Trzecie miejsce zdobyły: Sara Hetmańska i Agnieszka Ratajczak również z kl. IH.

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie, mają nadzieje, że te pięknie przystrojone stoły będą inspiracją do tworzenia naszych własnych dekoracji oraz przyczynią się do jeszcze głębszego przeżywania świąt Bożego Narodzenia, czego życzymy wszystkim Państwu.

Oprac. Marzena Ankiewicz.