2015-11-20 Konkurs - Akcja (foto)edukacja dla uczniów naszej szkoły

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Program został przygotowany z myślą o młodzieży szkolnej, aby wyrównać jej dostęp do wiedzy fotograficznej. Chcemy, by udostępnione bezpłatnie w ramach akcji materiały edukacyjne oraz instruktażowe dla nauczycieli inspirowały, uczyły i motywowały do rozwoju kreatywności oraz umiejętności w obszarze fotografii.

Atrakcyjne, multimedialne lekcje składające się na program, zawierają wiele wskazówek dotyczących technicznych aspektów obsługi aparatów, porad z cyklu „Jak zrobić takie zdjęcie?” oraz ćwiczeń do wykonania w plenerze. Dostosowane są one do indywidualnego poziomu każdego ucznia, który chciałby się dowiedzieć jak robić dobre zdjęcia, bez względu na jego dotychczasowe umiejętności.

Na czym polega konkurs


Każda lekcja zakończona jest pracą domową, która polega na wykonaniu określonych zdjęć. Zarejestrowana szkoła lub dom kultury może nadesłać fotografie wykonane przez swoich uczniów (od 5 do 15 zdjęć) i tym samym zgłosić je do konkursu. Prace oceniane są zarówno w kategorii grupowej jak i indywidualnej. Co miesiąc, szkoła lub dom kultury, który nadeśle najlepszy pakiet zdjęć, zostanie nagrodzona/y warsztatami z uznanym fotografem, a także weźmie udział w konkursie na nagrodę główną - wyposażenie pracowni w sprzęt fotograficzny. Uczeń, którego prace zgłoszone zostaną w kategorii indywidualnej, ma szansę zdobycia sprzętu fotograficznego oraz stypendium naukowego w wysokości 11 111 zł brutto. Szkoła lub dom kultury, którego uczniowie wygrają najwięcej edycji w ciągu roku szkolnego 2015/2016 otrzyma wyposażenie pracowni fotograficznej o wartości 15 000 zł brutto.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt z p. Wojciech Lacherskim na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłoszenie się do pokoju 121 I piętro, ZSP w terminie najpóźniej do 20.11.2015r.