2015-01-24 Awatarek 2014/2015 - wyniki półfinału...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

LW20150123 03S23.01.2015r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy, a w swojej historii już po raz 5 półfinał Konkursu Informatycznego AWATAREK organizowany dla szkół gimnazjalnych m.in. miasta i powiatu poznańskiego oraz grodziskiego. O godz. 10:45 wszyscy uczestnicy zostali powitani przez Pania Dyrektor Annę Matysiak, a już 15 minut poźniej uczniowie rozpoczęli "walkę" o udział w finale. Na tym etapie sprawdziło swoją wiedzę z zakresu "informatyki" na poziomie gimnazjalnym oraz w części wykraczającej po za podstawę programową gimnazjum 11 zespołów trzy osobowych.

Udział wzięło gimnazjum z Borui Kościelnej, Bukowca, Granowa, Jabłonny, Opalenicy, Ptaszkowa, Rakoniewic, Ruchocic, Strykowa, Wielichowa i Grodziska Wielkopolskiego. Do rozwiązania był test, podobnie jak w eliminacjach, również za pośrednictwem platformy Moodle składający się z 50 pytań (100 pkt.) na rozwiązanie którego mieli uczniowe aż 90 minut. Okazało się, że najlepsi poradzili sobie w 71 minut uzyskując wynik 73 pkt. Jest to naprawdę dobry rezultat, biorąc pod uwagę stopień trudności testu.

Zatem, najlepszy wynik uzyskało gimnazjum ze Strykowa. Na drugim miejscu znalazło się gimnazjum z Ptaszkowa uzyskując tylko 6 pkt. mniej od lidera (67 pkt.). Trzecie miejsce zdobyło gimnazjum z Granowa (64 pkt.). Pozostali zajęli "czwarte" miejsce. Statystycznie ponad 50% pkt. możliwych do uzyskania zdobyło aż 9 szkół, tylko 2 szkoły miały mały problem :)

Na koniec, najlepsze 3 zespoły otrzymały dyplomy i nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor wspólnie z organizatorami. No cóż, teraz pozostaje nam jedynie podziękować za tak liczny udział w konkursie i życzyć zdobycia pierwszego miejsca w finale. (W. Lacherski)