2014-11-03 Konkurs matematyczno-przyrodniczy oraz artystyczny...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Oddział, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp.,  mieszczący się w Pałacu w Kotowie zorganizował po raz kolejny konkursy matematyczno-przyrodniczy oraz artystyczny Jesienne Inspiracje. Obydwa mają na celu zachęcenie młodzież gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej do poszukiwania wiedzy i inspiracji w swoim życiu.

Konkurs matematyczno-przyrodniczy przeprowadzony po raz XIII skrywał w sobie tajemnicę gatunków roślin, gruczołów dokrewnych czy funkcji narządów zmysłów. Zaś część dotycząca świata liczb opierała się na określeniu prędkości motocyklisty i rowerzysty po zamkniętym torze. Oczywiście to tylko niektóre pytania, trzygodzinnego maratonu zmagania się z Królową Nauk i Przyrody.
Zadania zostały przygotowane przez Panie: Iwonę Dziechciarek, Monikę Mokrzyńską i Barbarę Młynarek.
Najlepszymi uczestnikami tego konkursu okazali się  Krzysztof Pięta i Weronika Schwartz z Gimnazjum w Grodzisku Wlkp. zajmując I miejsce, Antonina Majewska i Kamil Wróbel z Gimnazjum w Opalenicy zajmując II miejsce oraz  Jan Fabianowski i Hubert Balcerzak z Gimnazjum w Stęszewie zajmując III miejsce.
Konkurs Jesienne Inspiracje dotyczył umiejętności wykorzystania do dekoracji stołu tego czym natura raczy nas, o tej prze roku: różnobarwnych liści, kasztanów, żołędzi czy mchu.
Pomysłodawczynią tego turnieju była Pani Maria Łukowska, która również z młodzieżą z II i III klasy technikum hotelarstwa oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych przywitała przybyłych uczestników wypiekami.  
W tej rywalizacji I miejsce zajęła Wiktoria Tarnowska i Mikołaj Kruś z Gimnazjum w Granowie, II miejsce przypadło Katarzynie Weiss i Karolinie Zdych z Gimnazjum w Granowie, a III miejsce to Katarzyna Nowak i Oktawia  Kaczmarek z Gimnazjum w Grodzisku Wlkp.  
Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, w których startowali uczniowie Naszej Szkoły, I miejsce zdobyła Weronika Brychcy i Natalia Szczeszek IVG, II miejsce  Kinga Górna i Małgorzata Szeszuła III K zaś III miejsce Marta Chojnacka i Emilia Szwak II H.
Po trudach zmagania się z liczbami, komórkami w środowisku, a także rozkładaniem zastawy i dekoracji wszyscy mogli skosztować bigosu przygotowanego przez uczennice II H Emilię Szwak i Martę Chojnacką, pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Piaskowskiej.

Agnieszka Nowakowska

NA20141103 01