Majowe bieganie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

LA20150601 01’’Uzależnia mnie tylko sport’’ Pierwszy bieg rodziców z dziećmi. Wydarzenie, które odbyło się we Wiosce 8 maja 2015 r. zgromadziło mnóstwo ludzi. Także wystąpiła  reprezentacja  ZSP Grodzisk Wlkp. szkołę reprezentowała  Klaudia Węgrzyn z tatą Michałem i bratem Ksawerym. Kampania pod hasłem: „Uzależnia mnie tylko sport”, skierowana jest do wszystkich Wielkopolan. Jej pomysłodawcą i inicjatorem, a także organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który zaprosił do współpracy przedstawicieli innych samorządów.

Celem kampanii jest przede wszystkim promocja i realizacja zadań dotyczących profilaktyki uzależnień w połączeniu z aktywnością ruchową uczestników imprez.
Wielkopolska została podzielona na subregiony, w obrębie których odbywać się będą imprezy sportowo – rekreacyjne, których głównym punktem są biegi rodzinne na różnych dystansach.
Powiat grodziski jest w subregionie V, razem z Lesznem, Śmiglem, Miejską Górką, Zbąszyniem i Międzychodem.
Natomiast  24 maja 2015 r. odbyła się w Grodziskim Parku  akcja Polska Biega , która ma na celu popularyzację biegania  oraz spędzenie miło czasu na świeżym powietrzu.  Bieg był zorganizowany zarówno dla najmłodszych jak i starszych. Na linii startu  2 kilometrowej rekreacyjnej  trasy  wśród grodziski  mieszkańców  stanęli  Mikołaj Ohly  uczeń oraz reprezentant  „Różowej Torpedy” z ZSP Grodzisk  wraz z nauczycielami  wf. Anna Ledzianowska i Jarosławem Szulcem  oraz panią wicedyrektor  Barbarą Cichos. W gronie kibiców  znalazł się  biegacz „Różowej Torpedy” Jakub Ohly  , który niestety nie mógł  zmierzyć się  z trasą z powodów zdrowotnych.