Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

ZM20150528 10Dnia 12 maja 2015 roku w świetlicy naszej szkoły odbyło się spotkanie ze zwycięzcą XX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik; Michałem Wośkowiakiem, a także zaproszonymi gośćmi i uczniami Zespołu Szkół Ponadgomnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.

W spotkaniu uczestniczył starosta grodziski pan Mariusz Zgaiński, który złożył osobiste gratulacje laureatowi konkursu oraz wręczył upominki. Obecna była także dyrektor szkoły pani Anna Matysiak, która podziękowała państwu Alinie i Janowi Kachlickim za wzorowe i rzetelne przygotowanie ucznia do turnieju. Nie zabrakło również mistrzów cukiernictwa i jednocześnie pracowników cukierni państwa Kachlickich, pod okiem których szkolił się Michał – panów Ryszarda Wawrzyniaka i Macieja Pięty.

 

Na wstępie organizatorka spotkania pani Magdalena Purgiel-Zadoń wraz z uczennicami klasy 1 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przywitała wszystkich zebranych gości, a następnie pokrótce przybliżyła przebieg całego turnieju.

Podczas spotkania Michał zaprezentował wszystkim swoją pracę konkursową z karmelu, która przyniosła mu I miejsce oraz pokazał własnoręcznie zrobiony statek z dragantu. Zebrani na świetlicy koledzy i koleżanki Michała mieli okazję zadawać pytania zarówno Michałowi, jak i państwu Kachlickim oraz panu Rysiowi i panu Maciejowi. Była to świetna okazja aby dowiedzieć się jak wyglądały przygotowania do konkursu, jakie nagrody otrzymał zwycięzca, czym różni się karmel od dragantu, jak wyglądają
przygotowania do mistrzostw świata, czy zwycięstwa w takich konkursach to nabyte umiejętności, czy wrodzony talent oraz wiele, wiele innych.

W czasie, gdy uczniowie zadawali pytania, Michał na ich oczach wykonywał kwiatek z karmelu, który następnie wręczył na pamiątkę pani dyrektor szkoły. Na sam koniec można było spróbować swoich umiejętności i każdy chętny mógł podejść i podjąć się wykonać czegoś z karmelu.

Michałowi jeszcze raz wszyscy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowała: Magdalena Purgiel-Zadoń