DRZWI OTWARTE -30.04.2015r. (Kotowo)

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

20150430-P1010064Dnia 30 kwietnia 2015r na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie odbyły się Drzwi Otwarte
Szkołę odwiedzili uczniowie z okolicznych gimnazjów : Strykowa,Granowa, Ptaszkowa.

Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2015/2016  Kierunkami :technik rolnik,technik hotelarstwa,technik architektury krajobrazu ,technik usług gastronomicznych,technik mechatronik Drzwi otwarte były okazją do spotkania z nauczycielami, uczącymi poszczególnych przedmiotów,do zapoznania się z budynkiem ,salami lekcyjnymi oraz uczniami ,którzy  już uczęszczają do szkoły w Kotowie. Spotkanie zostało  oficjalnie otwarte przez panią dyrektor Annę Matysiak, która powitała wszystkich obecnych uczniów, nauczycieli  i rodziców. Uczniowie z technikum rolniczego wykonali  uroczysty przejazd ciągnikami wokół pałacu. W programie dnia swoją ofertę zaprezentowali nauczyciele i uczniowie.  Przygotowano mnóstwo ciekawych atrakcji i konkursów W tym m.in. konkurs wiedzy rolniczej ,warsztaty układania kompozycji kwiatowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz maszyn rolniczych pracujących w polu oraz precyzyjna jazda ciągnikiem.   Jak co roku odbył się  bieg na europejską orientację. W konkursie wzięło udział 10 zespołów z okolicznych gimnazjów. Na terenie szkoły zostały ukryte zestawy pytań, które należało odnalezć ,odpowiedzieć na pytania ,a następnie zaznaczyć prawidłowe odpowiedzi. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami.   Gimnazjaliści mieli również  okazję wziąć udział w warsztatach  pieczenia serowych bułeczek oraz smażenia sera  z prawdziwego mleka krowiego. Wypieki okazały się bardzo smaczne.   Dużym powodzeniem cieszył się pokaz i warsztaty ,,Swiat Mikroba"zorganizowany  przez panią mgr inż  Donatę Kosicką z Katedry Mikrobiologii  Ogólnej i Środowiskowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uczniowie zapoznali się z nowymi technikami mikroskopowania oraz prezentacją różnych gatunków bakterii  i grzybów. W ramach współpracy ze szkołą przedstawiciel Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt pan Tomasz Grzelczyk  zaprezentował nowe techniki w rozrodzie świń oraz wykorzystanie  w praktyce ciekłego azotu . Niezwykły pokaz odbył się przed budynkiem szkoły .Uczniowie mogli zaobserwować jakie  zmiany w strukturze i wyglądzie  zachodzą w przedmiotach zamaczanych w azocie. Doświadczenia wzbudziły niemały podziw i zaciekawienie wśród uczestników.

Uczniowie mieli również możliwość rozmowy z panią mgr  Magdą Ambrozik  ,która pełni funkcję Szkolnego Doradcy Zawodowego oraz panem Mirosławem Kromą koordynatorem Pracy dla Absolwenta . Podczas rozmów uczniowie mogli zasięgnąć szereg   informacji ,potrzebnych np. przy wyborze szkoły .   Zgodnie z dewizą,, coś dla ciała i dla ducha’’
Na przybyłych gości  czekał ‘’wiejski stół” ze smacznym  poczęstunkiem .

Warto wspomnieć ,że dużym zainteresowaniem cieszyły się również  popołudniowe Drzwi Otwarte,  na które przybyli uczniowie zainteresowani konkretnymi kierunkami realizowanymi na terenie pałacu w Kotowie.

Tegoroczne Drzwi Otwarte były okazją do pokazania ,panującego w szkole specyficznego klimatu kameralności i wzajemnej życzliwości .Mamy nadzieję ,że w nowym roku szkolnym spotkamy się z wieloma gimnazjalistami , którzy uczestniczyli w spotkaniu .

Zatem      Do zobaczenia we wrześniu   

PS. Dziękujemy wszystkim ,którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy .
W tym Ogrodnictwu  B.G.  Chełmińscy z Grodzisk Wlkp,   za wypożyczenie pięknych kompozycji kwiatowych ,które uświetniły   Drzwi Otwarte