Drzwi Otwarte 2015

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

„Drzwi Otwarte 2015” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.
W środę,  29 kwietnia, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zaprosił gimnazjalistów z całego powiatu na ‘’Drzwi Otwarte’’. Grodziską Halę Sportową zalały tłumy  młodzieży, które zostały uroczyście powitane przez organizatorów.

Wzorem lat ubiegłych na gości czekały artystyczne atrakcje, przygotowane przez uczniów „Różowej” oraz wspierających  ich nauczycieli. Gremialnie obejrzano pokaz mody w ramach realizowanego szkolnego konkursu- „PROJEKT RÓŻWAY”. Mieliśmy okazję przyjrzeć się modzie  szkolnej, modzie budowlańców, rolniczej w stylu „rolnik poszukuje żony”, modzie dominującego hodowcy, modzie hotelarsko- gastronomicznej, handlowej, warsztatu mechanicznego, stolarskiego, fryzjerskiego oraz najnowsze trendy w modzie ekonomiczno- biznesowej. Całość została zakończona pokazem tańca artystyczno-sportowego, szkolnej grupy wielokrotnie już nagradzanej na turniejach ogółnopolskich. Widowisko docenione zostało gromkimi brawami, bowiem odbyła się premiera nowego filmu promującego  kształcenie zawodowe, którą połączono z prezentacją uczniowskiego hymnu szkoły.  Obok  szkolnych modeli  na wybiegu można było podziwiać „naszych milusińskich”, a więc dzieci w wieku szkolnym i wczesnoszkolnym.

Podobnie jak w latach ubiegłych szkoła wręczyła wywalczone w konkursach paszporty uprawniające do pierwszeństwa w przyjęciu na wybrany kierunek nauczany w szkole. Dyrektor Szkoły, pani Anna Matysiak gratulowała sukcesu licznej grupie gimnazjalistów oraz ich rodzicom i nauczycielom, którzy wspierają na co dzień talenty swoich podopiecznych.

Paszporty 2015 otrzymali:
I.   Blok  humanistyczny:
1. Julia Szafarz- Konojad
2. Natalia Dakowska- Konojad
3. Monika Rawecka – Konojad
4. Dominika Sławińska- Grodzisk Wlkp.

II.  Język angielski:
1. Marta Kunert –Konojad

III. Blok  przyrodniczy:
1. Patryk Rozumek- Konojad
2. Julita Jaskulska- Ptaszkowo

IV.  Blok  matematyczny:
1. Kacper Bereszyński- Kamieniec
2. Mikołaj Chwirot-  Granowo

V.   Blok  mechaniczno- mechatroniczny:
1  Dawid Wojciechowski- Grodzisk Wlkp.
2. Karol Drgas- Kamieniec
3. Mateusz Chojnacki- Kamieniec
4. Mikołaj Jędroszkowiak- Konojad
5. Arkadiusz Szyminczak-  Ptaszkowo
6. Dawid Smolarek- Wielichowo
7. Szymon Walkowiak ( laureat konkursu ,,Mechatronika  Przyszłością’’)- Rostarzewo

VI.  Blok  hotelarsko-rolniczo-gastronomiczny:
1. Wiktoria Chruszcz (hotelarski)- Granowo
2. Dawid Szamer (rolniczy)- Grodzisk Wlkp.
3. Krzysztof Bąk (gastronomiczny)- Granowo
4. Aleksandra Nowak ( hotelarski)- Granowo
5. Joanna Nowak (hotelarski)- Granowo

VII.  Blok informatyczny:
1. Artur Sporny- Grodzisk Wlkp.
2. Arkadiusz Kucharzewski – Ptaszkowo
3. Kacper Jasiński- Konojad
4. Michał  Ćwiok-  Konojad

VIII. Blok wychowania fizycznego:
1. Alicja Michalska- Kamieniec ( kategoria dziewcząt)
2. Piotr Kalemba- Granowo ( kategoria chłopców)

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie szkoły, zapoznawanie się z jej zapleczem dydaktycznym oraz ofertą kształcenia, która jest bardzo różnorodna. Wśród atrakcyjnych  kierunków należy wspomnieć o takich profilach jak: technik informatyk, technik mechanik, technik mechatronik z innowacją- odnawialne źródła energii, technik budownictwa, technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik logistyk, technik technologii odzieży, technik cyfrowych procesów graficznych oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Zaprezentowano bogate możliwości szkolnego kształcenia zawodowego, które swoją obecnością wspierali grodziscy rzemieślnicy i pracodawcy. Odwiedzający szkołę gimnazjaliści mogli zdiagnozować swoją kondycję sportową, poziom IBM, wziąć udział w licznych konkursach np. ekonomicznym, savoir-vivre, budowlanym, mechanicznym. Mogli obejrzeć pokaz serwisu synchronicznego, czyli prezentację podawania posiłków w rytm muzyki, zapoznać się z kreatywnymi propozycjami szkolnej biblioteki,  działalnością biura "Praca dla absolwenta, europejskimi podróżami KLOPSÓW i wielu innymi możliwościami doskonalenia swoich umiejętności. Rzeczywiście obecność takiej placówki oświatowej,  z tak dużymi osiągnięciami na naszym terenie jest nieoceniona. Dla uczniów z obniżonymi wymaganiami edukacyjnymi zespół szkół proponuje kształcenie w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej i w profesji kucharza. Uczniowie planujący studia mogą z kolei uczestniczyć w zajęciach akademickich, dzięki porozumieniom z uczelniami  wyższymi. Na wystawę i do degustacji potraw zaproszono m.in. pracodawców, którzy zatrudniają w ramach nauki zawodu uczniów ze szkoły zawodowej. Była więc okazja także do rozmów o znaczeniu kształcenia zawodowego, jego randze i problemach z tym związanych.