„SZCZYPIORNIAK 2015 r.”

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

LA20150423 03Dnia 21 i 22 kwietnia  2015 r. w Grodziskiej Hali Sportowej  odbył się jak co roku dwudniowy  turniej piłki ręcznej  dziewcząt i chłopców. Pierwszego dnia do rywalizacji  przystąpiły zespoły męskie ze szkół ponadgimnazjalnych. Na zaproszenie gospodarzy i organizatorów tj. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego odpowiedziały drużyny : ZSRCKU z Trzcianki , ZS nr 1 ze Swarzędza , ZS z Opalenicy oraz sąsiedzi z LO Grodzisk.

Uroczystego  otwarcia turnieju dokonała  Pani Dyrektor Szkoły  mgr inż. Anna Matysiak  , która wszystkim życzyła udanej  rywalizacji  i gry fair play.  Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” , czas meczu 2x10 min. Faworytami turnieju byli uczniowie ze Swarzędza i w tym roku znowu  pokazali wyższość nad wszystkim .Pokazali bardzo dobrą grę, pokonując wszystkich rywali. Kolejne mecze  były  już bardzo zacięte i na równym poziomie . Ostateczna  klasyfikacja chłopców :

  • I miejsce  ZS nr 1 Swarzędz
  • II miejsce   ZS  Opalenica
  • III miejsce  ZSRCKU Trzcianka
  • IV miejsce   ZSP Grodzisk
  • V miejsce   LO Grodzisk  

Wśród dziewcząt, które rywalizowały  dzień później  22 kwietnia w środę. Faworytem w tej rywalizacji były dziewczęta z Opalenicy, które nie zawiodły  i pokonały wszystkie zespoły zajmując I miejsce. Ostry bój  toczył się do końca w walce o II i III miejsce. Lepsze okazały się Licealistki , które zajęły II miejsce a nasza szkolna reprezentacja wywalczyła  III miejsce , miejsce IV zajęły uczennice z Trzcianki. Na zakończenie udanych zawodów  pani dyrektor  ZSP  mgr inż. Anna Matysiak  wręczyła puchary  oraz nagrody indywidualne  dla najlepszych zawodników : Jacka Kozłowskiego z LO Grodzisk  oraz Magdaleny Dominiczak z Opalenicy  i dla najlepszych bramkarzy : Mileny Jędruch z Trzcianki i Arkadiusza Trojanowskiego z Opalenicy.
Nauczyciele wychowania fizycznego a zarazem organizatorzy zawodów z ZSP im. E. Kwiatkowskiego  p. Anna Ledzianowska , p. Magdalena Lange i p. Rafał Maluśki są bardzo zadowoleni z turnieju i już dzisiaj zapraszają za rok  do wspólnej rywalizacji.