Biegi olimpijskie w Racocie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

LA20150422 01W  sobotę 18 kwietnia na racockim hipodromie odbyła się tegoroczna edycja Wiosennych Biegów Przełajowych. Impreza była częścią odbywających się w Racocie od piątku 17 kwietnia centralnych uroczystości Dni Olimpijczyka. Te zawody organizowane są już od 1992 roku. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 1000 uczestników.
Zanim rozpoczęły się biegi Wojciech Ziemniak poseł na Sejm RP , który  prowadził imprezę  zaprosił na trybunę honorową zaproszonych gości i dokonano uroczystego otwarcia biegów.

Gośćmi sobotnich biegów olimpijskich w Racocie byli samorządowcy i olimpijczycy, wśród nich złoty medalista igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku Jerzy Kaczmarek. Mistrz olimpijski we florecie drużynowym, bo w tej konkurencji Jerzy Kaczmarek zdobył medal, zapalił także w czasie uroczystego otwarcia biegów znicz olimpijski.
Chwilę później rozpoczęła się rywalizacja. W biegach startowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nie tylko z powiatu Kościańskiego.
Na tegoroczne biegi przełajowe udała się także szkolna reprezentacja „Różowej Torpedy” z ZSP im. E. Kwiatkowskiego z Grodziska Wlkp. w składzie : Patrycja Szymanowska , Anna Marciniak , Jakub Ohly i Dariusz Bogaczyk  pod opieką pani Anny Ledzianowskiej. Uczniowie rywalizowali na dystansie: chłopcy 1500 m  i dziewczęta 1200 m. W kategorii rocznik 97  nasza uczennica Patrycja zajęła III miejsce , a w kategorii  96 uczeń Jakub Ohly zajął II miejsce

Uczniowie mieli niebywałą okazję poznać i osobiście porozmawiać z naszymi Olimpijczykami , osobiście poznali m.in. Tomasza Kucharskiego  polskiego wioślarza , dwukrotnego  mistrza olimpijskiego( rok 2000 –złoty medal Sydney  i  rok 2004 – złoty medal  Ateny )  i pięciokrotnego  medalistę  mistrzostw świata , który osobiście  dekorował zwycięzców .